Nieuwe CBR praktijkexamenlocatie in Geleen
Het CBR gaat de praktijkexamens in Zuid-Limburg vanaf de tweede helft van 2027 samenbrengen op één nieuwe praktijkexamenlocatie in Geleen. De praktijkexamens uit Maastricht en Urmond verhuizen eerst en Kerkrade volgt vanaf 2029.

CBR brengt praktijkexamens in Zuid-Limburg samen in Geleen
Het CBR gaat de praktijkexamens in Zuid-Limburg vanaf de tweede helft van 2027 samenbrengen op één nieuwe praktijkexamenlocatie in Geleen. De nieuwe locatie komt aan de Hofkamp 31. De gemeente Sittard-Geleen heeft de benodigde vergunningen verleend en de huurovereenkomst is ondertekend.
Voor leerlingen in Zuid-Limburg betekent dit dat de locatie waar je rijexamen doet de komende jaren mogelijk verandert. De verhuizing gebeurt niet in één keer. De examenlocatie in Kerkrade blijft namelijk een jaar langer open dan oorspronkelijk gepland, zodat rijinstructeurs en leerlingen meer tijd krijgen om aan de nieuwe situatie te wennen.
Wanneer veranderen de CBR examenlocaties in Zuid-Limburg?
In de eerste helft van 2027 wordt het gebouw in Geleen verbouwd tot een nieuwe praktijkexamenlocatie. Naar verwachting wordt deze locatie in de tweede helft van 2027 in gebruik genomen.
Op dat moment verhuizen de praktijkexamens uit Urmond en Maastricht naar Geleen. De examens vanuit Kerkrade blijven voorlopig nog op de huidige locatie plaatsvinden. De locatie in Kerkrade blijft open tot en met 31 december 2028.
Vanaf 2029 worden ook de praktijkexamens uit Kerkrade naar Geleen verplaatst. Vanaf dat moment is Geleen de centrale CBR praktijkexamenlocatie voor Zuid-Limburg.
Meer tijd nodig voor de overgang
Het CBR heeft de afgelopen maanden met rijopleiders uit Zuid-Limburg gesproken over de verhuizing. Daarbij kwamen onder andere zorgen over de langere reistijd en de benodigde voorbereidingstijd aan bod.
Mede naar aanleiding van deze gesprekken is besloten om de locatie in Kerkrade langer open te houden. Zo krijgen rijopleiders meer tijd om zich op de verandering voor te bereiden en kunnen leerlingen voorlopig nog het praktijkexamen in Kerkrade afleggen.
Begin 2027 gaat het CBR opnieuw met vertegenwoordigers van de rijopleiders in gesprek om de overgang naar Geleen zorgvuldig te laten verlopen.
Bron: CBR
Mogelijk ook interessant…

Danique
Rijbewijs gehaald


Mart
Opfriscursus gedaan
Wil jij starten met rijlessen?
Rijles Zonder Stress helpt jou (weer) zelfverzekerd op weg in het verkeer. Meld je aan voor rijlessen en maak tijdens een proefles of intake kennis met jouw vaste rijinstructeur.
Een proefles (€35,-) is geheel vrijblijvend en gratis bij afname pakket.

Hilda
Rijangst overwonnen

Johan
Zoetemeer

Yord
Rijbewijs gehaald
Laatste nieuws…