Uit klantonderzoek bleek dat sommige mensen moeite hadden om de juiste informatie te vinden. Daarom heeft het CBR de pagina’s vereenvoudigd, overzichtelijker ingedeeld en verouderde of dubbele informatie verwijderd. Zo weet je als bezoeker beter waar je bent in het stappenplan en wat je moet doen.

Ook de informatie over rijden met een aandoening is sterk verbeterd, voor zowel particuliere als beroepschauffeurs. Je leest wanneer je een gezondheidswijziging moet melden en wat je kunt doen bij zorgen over een familielid.

*Update augustus 2025 > De verplichte medische keuring bij AD(H)D vervalt per 1 april 2026. Het CBR en de minister besloten dat de keuring onnodig is. Ook voor ASS en psychose worden regels versoepeld.

Verbeterde navigatie op CBR.nl

Op de vernieuwde website start de informatie voor rijbewijsbezitters bij de menukeuze ‘Rijbewijs verlengen na uw 75ste’. Daar vind je een overzichtelijk stappenplan, waarbij je per stap makkelijk terug kunt naar het hoofdmenu. Voor klanten die een verandering in hun gezondheid willen doorgeven of een herbeoordeling willen aanvragen, is de menukeuze ‘Rijden en uw gezondheid’ toegevoegd.

Toekomstige bestuurders vinden alle informatie onder ‘Rijbewijs halen’. Waar nodig worden zij automatisch doorverwezen naar andere relevante pagina’s.

Stappen bij een rijbewijskeuring

Het CBR beoordeelt of mensen medisch geschikt zijn om te rijden. Daarvoor vul je een Gezondheidsverklaring in, dit is verplicht bij het rijexamen en in bepaalde gevallen bij het verlengen van het rijbewijs. Het proces verloopt in de volgende stappen:

Bron: CBR

A. uit Geldrop, rijbewijs gehaald

– A. uit Geldrop, rijbewijs gehaald

Mara uit Hellevoetsluis, rijbewijs gehaald

– Mara uit Hellevoetsluis, rijbewijs gehaald

Romy uit Utrecht, rijangst overwonnen

– Romy uit Utrecht, rijangst overwonnen

Stijn uit Oostzaan, rijbewijs gehaald

– Stijn uit Oostzaan, rijbewijs gehaald

Kayleigh uit Helmond, rijbewijs gehaald

– Kayleigh uit Helmond, rijbewijs gehaald

Elise uit Voorburg, rijbewijs gehaald

– Elise uit Voorburg, rijbewijs gehaald

Daan uit Ridderkerk, rijbewijs gehaald

– Daan uit Ridderkerk, rijbewijs gehaald

Claire uit Rotterdam, rijangst overwonnen

– Claire uit Rotterdam, rijangst overwonnen

Julia uit Zeist, rijbewijs gehaald

– Julia uit Zeist, rijbewijs gehaald

Alyssa uit Oostvoorne, rijbewijs gehaald

– Alyssa uit Oostvoorne, rijbewijs gehaald

Tim uit Hellevoetsluis, rijsbewijs gehaald

– Tim uit Hellevoetsluis, rijsbewijs gehaald

Stephanie uit Utrecht, rijbewijs gehaald

– Stephanie uit Utrecht, rijbewijs gehaald

Danique

Rijbewijs gehaald

Mart

Opfriscursus gedaan

Wil jij starten met rijlessen?

Rijles Zonder Stress helpt jou (weer) zelfverzekerd op weg in het verkeer. Meld je aan voor rijlessen en maak tijdens een proefles of intake kennis met jouw vaste rijinstructeur.

Een proefles (€35,-) is geheel vrijblijvend en gratis bij afname pakket.

Hilda

Rijangst overwonnen

Johan

Zoetemeer

Yord

Rijbewijs gehaald

"Groeten uit...", onze rijinstructeurs op vakantie
Nieuwe rijinstructeur: Jeroen van Baars
Rijles Zonder Stress in de media
De reis naar je rijbewijs, Nationaal Leerplan Rijopleiding B
Recordprijzen voor benzine
Nieuwe rijinstructeur: Irene Ham
Meer agressie tegen lesauto's
Mijlpaal! Rijles Zonder Stress bestaat 10 jaar!
Rijlessen duurder door brandstoftoeslag
Nieuwjaarsborrel 2026
Nieuwe rijinstructeur: Dennis Vos
Nieuwe rijinstructeur: Thomas Sofronas