Doe mee aan het onderzoek; ‘De reis naar je rijbewijs’
Wil jij meedoen aan het onderzoek “De reis naar je rijbewijs”, (Nationaal Leerplan Rijopleiding B), dat in september 2026 start? Meld je aan bij onze rijinstructeur Wim Everts en volg rijlessen in Haarlem, Amsterdam-West & omgeving.

Doe mee aan het onderzoek; ‘De reis naar je rijbewijs’ Nationaal Leerplan Rijopleiding B
Onze rijinstructeur Wim Everts is één van de 100 rijinstructeurs in Nederland die meedoet aan het onderzoek “De reis naar je rijbewijs“, het Nationaal Leerplan Rijopleiding B. Wij schreven eerder dit artikel over de nieuwe rijopleiding dat is gebaseerd op het adviesrapport van de commissie Roemer uit 2021.
Het doel van het Nationaal Leerplan Rijopleiding B is een nóg hogere kwaliteit van rijonderwijs, minder ongelukken onder beginnende bestuurders en meer transparantie voor leerlingen en rijinstructeurs. Tijdens de rijopleiding worden theorie en praktijk gecombineerd met duidelijke kerndoelen om beginnende bestuurders veilig en competent de weg op te laten gaan.
Wat onderzoeken we?
Tijdens het onderzoek ‘De reis naar je rijbewijs’ wordt onder andere gekeken naar:
- Hoe een opleiding met een duidelijke opbouw in 4 fases werkt.
- Hoe leerlingen zich ontwikkelen tijdens de opleiding.
- Hoe instructeurs deze aanpak in de praktijk toepassen.
- In hoeverre leerlingen zich goed voorbereid voelen op het rijexamen en zelfstandig rijden.
Waarom meedoen?
Tijdens dit onderzoek volg je een rijopleiding met duidelijke stappen. Je weet altijd waar je staat, wat je al
kunt en wat je volgende doel is. Zo bouw je stap voor stap zelfvertrouwen op, niet alleen voor je rijexamen, maar ook voor daarna. Bovendien ontvang je een waardebon van €50 én krijg je gratis toegang tot e-learning voor je theorie.
Zo ziet de rijopleiding ‘De reis naar je rijbewijs eruit’
- Periode: Start in september 2026 en loopt tot de zomer van 2027.
- Deelnemers: Ongeveer 100 rijinstructeurs en 200 leerlingen doen mee, verspreid over 8 CBR-locaties in Nederland.
- Examen: Het reguliere theorie– en praktijkexamen B blijven ongewijzigd, alleen de tussentijdse toets krijgt een kleine aanpassing.
- Methode: Rijinstructeurs leiden leerlingen op in fasen volgens eenzelfde vaste structuur om de effecten op de kwaliteit van het rijonderwijs te meten.
Interesse? Meer informatie…
Meld je dan aan bij onze rijinstructeur Wim Everts. Hij kan je alles vertellen over ‘De reis naar je rijbewijs’, wat er van je wordt verwacht en hoe de rijopleiding eruit ziet. Je kan rijlessen volgen bij Wim Everts in Haarlem, Amsterdam-West en omgeving.
Meer informatie is te vinden op de website: “De reis naar je rijbewijs“.
De reis naar je rijbewijs wordt geleid door het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (IenW) in nauwe samenwerking met de BOVAG, KRV, ANWB, CBR en IBKI. Het onderzoek wordt uitgevoerd door bureau Goudappel.
Mogelijk ook interessant…

Danique
Rijbewijs gehaald


Mart
Opfriscursus gedaan
Wil jij starten met rijlessen?
Rijles Zonder Stress helpt jou (weer) zelfverzekerd op weg in het verkeer. Meld je aan voor rijlessen en maak tijdens een proefles of intake kennis met jouw vaste rijinstructeur.
Een proefles (€35,-) is geheel vrijblijvend en gratis bij afname pakket.

Hilda
Rijangst overwonnen

Johan
Zoetemeer

Yord
Rijbewijs gehaald
Meer media uitingen…